O mnie

Cześć! Mam na imię Aleksandra Basak (albo ilustratOLKA, wedle uznania). Moją pasję do komiksu i rysunku udało mi się przekuć w moją pracę.

Rysuję odkąd byłam w stanie utrzymać ołówek w ręce. W dużej mierze jestem samoukiem – ciekawość pchnęła mnie do poznania technik rysunkowych i malarskich, którymi obecnie się posługuję oraz do nauki obsługi programu Adobe Photoshop (który obecnie jest jednym z moich głównych narzędzi). We własnym zakresie oraz na różnych kursach, obozach i lekcjach udało mi się opanować podstawy rysunku oraz bardziej skomplikowane zagadnienia, np. anatomię człowieka, architekturę czy zasady i wskazówki na temat tworzenia komiksu (w końcu ktoś kto rysuje komiksy musi umieć narysować wszystko!). Jednak nie ustałam w poszukiwaniu wiedzy i do tej pory staram uczyć się nowych rzeczy.

W liceum przez 2 lata uczęszczałam na kurs rysunku przygotowujący do egzaminu wstępnego na architekturę. Od 2014 r. rozpoczęłam naukę na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, na kierunku architektura. W 2019 r. studia te ukończyłam uzyskując tytuł magistra inżyniera architekta. Postanowiłam jednak zaryzykować i pójść w zupełnie innym kierunku. W 2019 r. rozpoczęłam roczne studia podyplomowe na uczelni WIT w Warszawie, na kierunku grafika komputerowa oraz założyłam działalność gospodarczą związaną z rysunkiem i grafiką, którą prowadzę do tej pory.

Select your currency
PLN Złoty polski